שם: 1.jpg
צפיות: 48
גודל: 68.2 KB

האם קרה לך פעם בטורניר פוקר שידעת שאתה צריך לזרוק את היד אבל בסוף לא עשית זאת ?

כולנו מכירים את הביטוי "קול בוכה" (crying call) אני מציע להוסיף את הביטוי "פולד היאנחות" (groanfolding). אדגים זאת בתיאור היד הבאה.

פרלוד ל"פולד היאנחות" - פגיעה בסט בפלופ

היד המתוארת היא מטורניר לייב בעלות כניסה של 1000$.
שחקן טייט פאסיבי "צולע"(limp, רק משלם את הביג בליינד) לקופה מעמדה מוקדמת.
אני מסתכל על ומחליט גם לשלם, השחקן בעמדת הכפתור גם משלם והשחקן בביג בליינד מצקצק.

אנחנו 4 שחקנים ביד והפלופ מגיע , לשמחתי פגעתי בסט.

בפלופ, השחקנים מעמדה מוקדמת צקצקו אליי ואני הימרתי הימור בגובה חצי קופה, 1100 לתוך קופה של 2200.

הביג בליינד השווה את ההימור וגם השחקן מעמדה המוקדמת שצלע לקופה פריפלופ.

בטרן יצא קלף שהוסיף "לרטיבות" של הלוח, כיוון שזה פתח ריצות לצבע וסטרייט נוספים.

שוב שני השחקנים צקצקו אליי, והחלטתי להמר הימור של 3500 לתוך קופה בגודל של 5500 כדי שאקבל תשלום משחקנים שפגעו בנסיך או בסט 2.

השחקן בביג בליינד השווה תוך כדי הבעת אי שביעות רצון מגובה ההימור שעליו לשלם והשחקן השני זרק.

להסתמך על הריבר

בריבר הגיע כך שהבורד הוא השחקן בביג בליינד זרק ציפ אפור בשווי 5000 לקופה והכריז על הימור בגובה 4000.

בואו נחשוב על קומבינציות:
יש בטווח של היריב את הקומבינציות של הידיים שאיתן הוא ממשיך בפלופ X, X

אני מניח שעם או הוא היה עושה רייז בטרן ולא עושה צק-קול.
מעבר לשני אלו אין ריצות לצבע שהגיוני שיהיו לו.

פירוש הדבר שהלבבות שאפשרי שיהיו לו הם , , , , , , יחד עם ,כלומר, 8 קומבינציות , ואותן לבבות יחד עם , עוד 8 קומבינציות.

כלומר סך הכל יש לו 16 קומבינציות של צבע.

יש 9 קומבינציות של Jx 10x שבהן הוא פגע בזוגות ואיתן יתכן שהוא היה משחק באופן כפי ששוחק - אותן אנחנו מנצחים.

אז בואו נחשב את המחיר, אנחנו צריכים להשוות 4000 לקופה של 16500, פירוש הדבר שאני צריך להיות צודק בערך 20% מהפעמים כדי שההשוואה תשתלם לי.

אם ליריב מולנו יש 9 קומבינציות של Jx 10x אותן אנחנו מנצחים ו 16 קומבינציות של צבע שלהן אנחנו מפסידים, פירוש הדבר שיש לי 36% לנצח (9 קומיבנציות שאנחנו מנצחים לחלק ל 25 שזה סך כל הקומבינציות בטווח) וביחס ל 20% יחס קופה בהחלט משתלם לי להשוות.

תחשוב על הטווח של עצמך

האם יש לי ידיים חזקות בטווח ? למעשה כן. יש הרבה ידיים בטווח שאיתן אני רק משווה פריפלופ ולא מבודד את השחקן הטייט-פסיב שצלע לקופה.

ידיים כמו , , ואפילו .

יכול להיות לי בטווח גם ידיים כמו ו אבל סביר להניח שעם יד הייתי מצקצק את הטרן. יכולות להיות לי גם ידיים כמו ו שניסיתי לגנוב איתן בפלופ והגעתי איתן לצבע לריבר.

משקלים ואיזון

כדי להצדיק פולד בריבר ביד הזו, צריך לתת משקל לאפשרות שהיריב שלנו יהמר בריבר עם Jx 10x כפי שהיד שוחקה מבחינת גודל הימור והביטחון שבו הימר.

תאנח וקבל את זה

האפשרות לפולד בריבר ביד הזו בהחלט היתה קיימת, היתה לי הזדמנות לתת לאצבעות שלי לדחוף את הקלפים במקום שיגיעו אל הציפים שלי בזמן שאני נאנח שעלי לזרוק את הסט שלי.
אבל השוויתי, וראיתי שליריב שלי יש , זוג גבוה בפלופ שהגיע לצבע בריבר.
במבט לאחרו ואחרי ניתוח של היד, זה ספוט שבמקום לעשות בו "קול בוכה" (crying call) יכולתי לעשות "פולד היאנחות" (groan fold) ולחסוך את ה 4000 ציפים ששילמתי בריבר.